Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   12/31/2018

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 60 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 10 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

Jerry1905

Forumowicz
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Laik

About Jerry1905

Informacje dodatkowe

 • Renault
  Laguna III phII
 • Silnik
  2.0 dci
 • Zasilanie
  ON
 • Wersja wyposażenia
  RT
 • Skąd jesteś
  Rzeszów
 • Województwo
  podkarpackie
 • Kraj
  Polska
 1. Nierówna praca po odpaleniu

   

  Witam , czy udało Ci się rozwiązać ten problem.Też mam l3 ph2 i też po odpaleniu dosłownie 1 s chodzi jak stary diesel (zatrzęsie go). Jedynie co mnie nie pokoi to grzanie świec. Tzn jak były cieplejsze dni typu 5 -7 stopni to potrafił grzać 2 sekund, a teraz jak jest -3 to grzeję ułamek sekundy:)

  1. RedKoral

   RedKoral

   Witaj, niestety nie zwalczyłem tematu. Zaczynam się do tego przyzwyczajać. Mam jeszcze niejako w odwodzie wymianę świec - bo kupiłem ale jak to często bywa, nie wymieniłem. Ostatnio trafiłem jeszcze na wątek wymiany zwrotnego przewodu paliwa z wtryskiwaczy - jednemu z forumowiczów ponoć po wymianie przestał telepać. Ale w ten sposób można by wymienić połowę osprzętu :D

   Jak coś wykombinuję to oczywiście podzielę się.

 2. Witam

  Padła mi słynna cewka sprężarki klimatyzacji. i teraz pytanie, czy kupiona przez Ciebie nowa "chinska" cewka działa Ci do tej pory? bo nie wiem czy wymienić termistor w oryginalnej cewce czy kupić nową cewkę?

  1. Show previous comments  1 more
  2. Jerry1905

   Jerry1905

   napewno chińska, zapewne firmy "thermotec", bo nie ma innych na rynku:), dzięki za info, pozdrawiam

   PS> poza wymianą cewki robiłeś np przy okazji wymianę łożyska koła pasowego sprężarki, lub sprzęgła sprężarki?

  3. robert4127

   robert4127

   Nie tylko cewka 

  4. Jerry1905

   Jerry1905

   pytam dlatego, że ponoć sama cewka nie pada tak sobie, tylko musi  być przyczyna, np zbyt wysoka temperatura sprężarki czyli generalnie coś dzieje się ze sprężarką, tak przynajmniej mówią spece od klimy, no nic, spróbuje wymienić samą cewkę, jeszcze raz dzięki za pomoc

 3. Witam

  Padła mi słynna cewka sprężarki klimatyzacji. i teraz pytanie, czy kupiona przez Ciebie nowa "chinska" cewka działa Ci do tej pory? bo nie wiem czy wymienić termistor w oryginalnej cewce czy kupić nową cewkę?

  1. ksmolana

   ksmolana

   Cześć.

   W samochodzie w którym wymieniałem cewkę działa ona do chwili obecnej.

   Pozdrawiam.

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×