Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   12/31/2018

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 60 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 10 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

undercover20

Forumowicz
 • Content count

  402
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

undercover20 last won the day on October 4

undercover20 had the most liked content!

Community Reputation

130 Ekspert

1 Follower

About undercover20

 • Birthday 06/20/1997

Informacje dodatkowe

 • Renault
  Laguna II phII
 • Silnik
  1.9 dCi 110KM@140KM F9Q758
 • Zasilanie
  ON
 • Wersja wyposażenia
  Expression
 • Skąd jesteś
  Łochowo
 • Województwo
  kujawsko-pomorskie
 • Kraj
  Polska

Recent Profile Visitors

2,373 profile views
 1. Dzięki za  link Undercower20, ale nie ogarnę tego pyclipa co i jak wgrać i uruchomić, żeby nie narobić kaszany.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Krzysztof60

   Krzysztof60

   Wgrałem wersje  3.5 Pyclip  na tablet i czy zaznaczyć aktualizację bo inaczej nie otworzy? Ta wersja odczyta przebieg z pompy ABS czy 2.2.i czy 2.2 jest lepsza od 3.5? 

  3. undercover20

   undercover20

   Nie bardzo wiem o jaką aktualizację chodzi. Instalujesz apk, potwierdzasz komunikat, przy uruchomieniu aplikacji potwierdzasz, że aplikacja może nie działać poprawnie (Android 9 lub 10 wzwyż) i w sumie możesz podążać za filmikiem jeśli chodzi o połączenie z autem. 

   Przebieg z ABS/ESP odczytasz w wersji 2.2 w ABS/ABR -> SY : System state -> PR121  BIEŻĄCY PRZEBIEG MODUŁU ELEKTRONICZNEGO. Ogólnie wersja 2.2 jest lepsza, gdyż staram się ją na bieżąco poprawiać i dodawać jakieś funkcje czy odczyt parametrów specjalnie pod Lagunę. 

  4. Krzysztof60

   Krzysztof60

   Dzięki kolego.Pozdrawiam serdecznie.

 2. Mam do kolegi prośbę. Potrzebuje linka do  pewnego Pyclipa z ELM 327. Czy jest taka możliwość? Będę wdzięczny. Podobno ze "scanerem" i " torque" w lagunie 3 nie działa. Jaką wersję ELM-a jeszcze polecasz?

 3. Witam, mam prośbę jak wyłączyć w pyclip czujnik deszczu???

  Sprawa dotyczy Megane 2 - czytałem , że jak wyłączę ten czujnik to wycieraczki w trybie auto działają jak w aucie bez tego czujnika (mam błąd czujnika i nie mogę się z tym uporać)

  Pozdrawiam , Paweł

  1. Show previous comments  1 more
  2. mendoza1973

   mendoza1973

   Ok ,dzięki wielkie będę próbował

  3. mendoza1973

   mendoza1973

   Dzięki Wielkie Kolego - udało się...

   Czy w L3 też możńa taki manewr wykonać ???

  4. undercover20

   undercover20

   Niestety, w PyClip dla L3 nie ma opcji wyłączenia czujnika deszczu.

 4. Sprawdzisz mi po win jaki mam sterownik edc?VF1KT3D0639690018 dodałem post co do grzalek

  1. Show previous comments  2 more
  2. wacek564

   wacek564

   Tu filmik jak grzałki mi się włączają po odpaleniu auta.

   21-03-03-16-30-53.mp4

  3. undercover20

   undercover20

   Wydaje mi się, że grzałki powinny być uruchomione podczas wypalania w Twoim aucie. Z tego co kojarzę, to 'problem' z sygnalizacją uruchomionych grzałek występuje częściej w PH2 na EDC16.

  4. wacek564

   wacek564

   No widzisz a umnie działają odrazu po odpaleniu aż nie osiągnę max temp wody. Tera tylko czekać na wypalanie czy się zalaczą,albo mam to i to albo tylko podgrzewanie wody a nie będą działać przy wypalaniu.

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×