Renault Twingo GT – Mały pomarańczowy wariat

Renault-Twingo_GT-2017-1600-03

Renault Twingo GT – Mały pomarańczowy wariat

Połączenie silnika benzynowego o mocy 110 KM, do tego ręczna skrzynia biegów i napęd na tylne koła, w takim wydaniu Renault widzi Twingo w małej klasie aut miejskich. Z ciekawostek, sportowy wygląd Twingo GT czerpie koncepcyjnego pojazdu o nazwie Renault Twin’Run. Twingo GT będzie miało swoją oficjalną premierę na Goodwood Festival of Speed ​​2016.

Więcej mocy dla zwiększenia przyjemności z jazdy

Renault Twingo GT łączy w sobie wrodzoną zwinność dzięki napędowi na tylne koła a dzięki współpracy z Renault Sport dostarcza jeszcze więcej przyjemności z jazdy. Jego silnik o pojemności 0.9 TCe wspomagany turbosprężarką został dostrojony i dostarcza teraz 110 KM i 170Nm. A to wszystko za sprawą zmienionemu układowi dolotowemu powietrza oraz zmienionemu mapowaniu silnika, dodajmy do tego ręczną precyzyjną skrzynię biegów i mamy małego dzikuska z układem napędowym umieszczonym z tyłu, czyli prawie Porsche, lecz prawie robi wielką różnicę.

W celu wykorzystania wydajności i zapewnieniu bezpieczeństwa zostało poprawione zawieszenie przez obniżenie i usztywnienie jego charakterystyki, niestety system ESP jest nieodłączalny, lecz plusem jest jego specyficzna kalibracja pozwalająca na więcej”. Układ kierowniczy został usztywniony a przełożenie zmniejszone. Rezultatem jest, ostrzejsza reakcja na ruchy kierownicą co zapewnia precyzyjne prowadzenie i wybitne trzymanie się drogi. Te cechy łączą się, aby zapewnić kierowcy Twingo GT przyjemność za kierownicą.

Wygląd inspirowany koncepcyjnym modelem Twin’Run

Wygląd samochodu również zyskał na agresywności, dodano nowe felgi w rozmiarze 17 cali, auto wyposażono w niespotykany w żadnej wersji dodatkowy wlot powietrza na błotniku z tyłu. Tył pojazdu dostał dwie końcówki wydechu ulokowane bliżej osi pojazdu, które ukryte są w delikatnym dyfuzorze. Przedni zderzak został przeprojektowany i obniżony a boczne progi delikatnie przemodelowane. Zauważmy też dprzyciemnione reflektory i tylne światła, przyciemnione tylne szyby boczne i bagażnika. Dzięki temu mamy świetny agresywny wygląd. Małym smaczkiem jest również delikatna lotka umieszczona na tylnej klapie bagażnika, dzięki niej cała forma nabrała lekkości.

Twingo GT dostępne jest w jednym z czterech kolorów, a mianowicie “Piment” pomarańczowy (nowy), “Lunaire Grey” szary, “Profond Black” czarny i “Glacier White” biały. Wnętrze zostało ozdobione pomarańczowymi wstawkami, aluminiowymi nakładkami na pedały i aluminiową dźwignią zmiany biegów.

Galeria zdjęć Twingo GT

News przygotowany przez Hondacbr11