Renault ogranicza swoją ofertę w Wielkiej Brytanii

Pierwsze informacje o tym, że Renault ogranicza serię swoich produktów w Wielkiej Brytanii pojawiły się w grudniu. Francuski producent teraz oficjalnie potwierdził, że liczba modeli w tym kraju zostanie znacznie uszczuplona. Powodem zmian jest zmniejszenie sprzedaży na tym rynku.

Brytyjczycy mogą pożegnać się z takimi modelami jak: niewielki i funkcjonalny Renault Modus, Kangoo, roadster Wind, Renault Laguna czy przestronny Espace. Dodatkowo, francuski producent wstrzymał również wszystkie warianty Gordini oraz ograniczył Twingo Renaultsport 133 wyłącznie do jednej wersji.

Czego mogą się więc spodziewać klienci w brytyjskich salonach? Pomniejszona oferta obejmuje: Renault Megane w wersji hatchback, coupe, kombi oraz CC, nowe Renault Twingo, Clio supermini oraz kombi, a także Scenic i Grand Scenic Traffic. Dostępne będą także warianty RenaultSport. Nastawieni na bardziej ekologiczne rozwiązania mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą mieć nadzieję na wprowadzenie jeszcze w tym roku elektrycznych pojazdów zlinii Z.E. takich jak Twizy oraz Fluence.

 

źródło : Onet.pl

foto : Renault Polska