Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   12/31/2018

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 60 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 10 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

kazik

Klubowicz
 • Content count

  8,169
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  61

kazik last won the day on March 11

kazik had the most liked content!

Community Reputation

478 Ekspert

About kazik

400
Darczyńca
 • Birthday 04/15/1987

Informacje dodatkowe

 • Numer Klubowy
  1070
 • Renault
  Laguna II phII
 • Silnik
  M9R 760 2.0 dCi FAP 150 KM ? ;)
 • Zasilanie
  ON
 • Wersja wyposażenia
  Lux Privilege
 • Skąd jesteś
  Kazimierz
 • Województwo
  łódzkie
 • Kraj
  Polska

Kontakt

 • GG
  6831902

Recent Profile Visitors

5,102 profile views
 1. Cześć padła mi moja skrzynia z laguny 2 2.0dci jest oznaczenie pk4004 . Pisałeś na forum że powinna pasować pk4006 . Różnice są w przełożeniu czy konstrukcji mocowania też . Pozdrawiam .

   

   

  1. kazik

   kazik

   Cześć, różnice są w przełożeniu, 1 2 3 są takie same, inna jest 4 5 6 i przełożenie główne. Mogą być problemy z tempomatem i ogranicznikiem prędkości.

   received_160054126009577.thumb.jpeg.2cd49e69b7dbdd0c1c99a0b6f0c6d085.jpeg

   Zaznaczone są 004 i 007 bo już komuś to wysyłałem.

  2. Rafako

   Rafako

   Dzięki za tabele , to wystarczy bym zakupił tą 006 . W najgorszym wypadku będę naprawiał za jakiś czas tą swoją w co wątpię . Co do tempomatu nie wydaje mi się by były problemy - odczyt prędkości jest z kół . Skoro dla tempomatu nie problemu teraz czyli trzymanie prędkości nie zależnie od biegu to i po wymianie nie będzie problemu . Co do przełożeń to 1,2,3 będzie różnica ze względu na przekładnie główna a reszta to już całkowitą niewiadoma ale na pewno pojedzie do przodu . Nie chce mi się teraz szukać i liczyć - kupie tą 4006 i tyle . Jeszcze raz dzięki .

  3. Rafako

   Rafako

   Coś mnie naszło i szukałem . Znalazłem kalkulator przekładni  http://jeep.info.pl/technika/naped/kalkulator-predkosci-pojazdu/ i policzyłem ;

    

   Obliczenia dla prędkości obrotowej silnika 2000 czyli

   skrzynia pk4004 -  1bieg = 18kmh             skrzynia pk4006     19kmh

                                    2bieg = 35kmh                                                35kmh

                                    3bieg = 53kmh                                                53kmh

                                    4bieg = 73kmh                                                71kmh

                                    5bieg = 94kmh                                                90kmh

                                    6bieg = 112kmh                                             109kmh

   Coś mnie naszło i szukałem . Znalazłem kalkulator przekładni  http://jeep.info.pl/technika/naped/kalkulator-predkosci-pojazdu/ i policzyłem ;

    

   Obliczenia dla prędkości obrotowej silnika 2000 czyli

   skrzynia pk4004 -  1bieg = 18kmh             skrzynia pk4006     19kmh

                                    2bieg = 34kmh                                                35kmh

                                    3bieg = 51kmh                                                53kmh

                                    4bieg = 73kmh                                                71kmh

                                    5bieg = 94kmh                                                90kmh

                                    6bieg = 112kmh                                             109kmh

    

    

   W poprzedniej wiadomości mały błąd przy biegu 1,2,3

 2. Żeby nie tworzyć posta podpowiesz coś w temacie ogrzewania na lewą stronę nie puszcza  ciepłego powietrza. Dzięki z gory

  1. kazik

   kazik

   Podłącz kompa, sprawdź czy silniki klap pracują, 

 3. Kazik, jest sprawa o ile pamiętam wymieniałeś w Swojej Lali czytnik nawigacji i wrócił czerwony ludzik i ściemnianie nocą, pytanie czy miałeś kod do nowego czytnika, czy gdzieś go wygenerowałeś ?:)

  1. Show previous comments  13 more
  2. lelek153

   lelek153

   ok, w moim nowym też wszystko działa, tylko mam np. w książce telefonicznej przypisanych dwóch abonentów w tym jednego można wywołać na gębę i w książce adresowej jeden cel. Jak to wywalić, żeby nie nawalić - gupot:E? oto jest pytanie

  3. kazik

   kazik

   Mistrzuniu, wchodzisz w ustawienia,phone,,delete call logs i tam usuwasz chyba ostatnie połączenia, albo w ustawienia, phone, phonebook i tam każdy numer z osobna.

   Adresy to tak: ustawienia, adresbook, delete stored items ... i deleteujesz to co chcesz :)

  4. lelek153

   lelek153

   niech Ci będzie tak spróbuję:witam:

 4. Jeszcze zapytam przy okazji. Sąsiad jutro będzie oglądał Lagunę w Łasku. Znasz może kogoś w okolicy z Clipem?

   

  Jeśli zdecyduje się na auto, to chciałby podłączyć go i sprawdzić zawartość kompa ;)  Oczywiście usługa płatna ;-)

   

  O to auto chodzi:

   

  https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-2005r-lift-2-0-135-km-navi-klimatronic-alu-tempomat-oplacona-ID6zmd0z.html

   

  1. kazik

   kazik

   Ja mam clip, ale bliżej będzie miał do Orpelowa 4e, mmi auto. Chłopaki ogarniają temat.

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×