Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   12/31/2018

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 60 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 10 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

Tomez

Forumowicz
 • Content count

  4,887
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Everything posted by Tomez

 1. Podrzuć namiary sklepu gdzie brałeś te tarcze i klocki?

  How much?

  1. laguna2cardiff

   laguna2cardiff

   Witam

   Sklep to: ebcbrakeshop.co.uk

   Wszystko przyjechalo dzisiaj kurierem DPD czyli po dwoch dniach od zlozenia zamowienia. Dostawa bezplatna. Wybralem zestaw za £170.63 w tej cenie masz dwie tarcze i komplet klockow.

   Pozdro z Cardiff

 2. Kiedy pochwalisz się LII w stajni?? :D

  1. zygus250

   zygus250

   Co weekend próbuje znaleźć chwilkę, żeby go umyć i porobić jakieś zdjęcia. Myślę, że jeszcze w tym roku ogarnę. ☺

 3. Siemka potrzebna pomoc. Shell Polkowice od strony Zielonej Góry. Pilne

 4. Ta navi wystawiona zadziała jak teraz nie mam bose i Suba?

  1. DAREN

   DAREN

   Cześć. W takim stanie nie zadziała. Trzeba zmodyfikować wiązkę i przestawić radio clipem że jest bez bose. Wiązkę moge w tej cenie zmodyfikować a radio musiałbyś clipem lub dtt przestawić

 5. By MAZUR być powinno. 

  1. grzecho668

   grzecho668

   Już jest :):):) 

 6. Chlapacze poszły w zeszłym roku?:) bo szukam.

  1. lolek

   lolek

   tak mam nadal na pozbyciu, masz pełną skrzynkę, ja swoją opróżniłem trochę. Pisz na pw jak coś albo na gg, numer podany.

 7. Poproszę tego chomika z dialogysa..

  tomaszmezyk@wp.pl

  lub na fona czy GG jak w moim profilu. 

 8. @docan czy masz może w swoim archiwum foto tego podświetlenia deski i jak wygląda za dnia?

  Szkoda że dużo zdjęć uciekło z imageshack.

 9. Jaki ten nr wiązki przód masz? 

  Czy oferta aktualna? 

  Jakie koszta? 

  Foto? 

  1. Show previous comments  1 more
  2. Tomez

   Tomez

   Czy możesz mi zrobić foto złącz wtyczek WE/WY?
    

  3. cinek28

   cinek28

   Czarno-biała to połączenie z samochodem, żółte to halogeny, czarne to czujniki. Sory, że tak późno.

   20200429_162220.jpg

   20200429_162239.jpg

   20200429_162246.jpg

  4. Tomez

   Tomez

   Niestety sprawdziłem u siebie złącze R266 i nie mam pinów wchodzących dla PDC do tej wiązki co oferujesz. :(

   Dziękuję za wszystko. 

 10. Proszę o jakieś dane do kontaktu w sprawie zakupu TT. 

  Tomez

  515 505 815

 11. Pytanko.:witam:

  Ile sobie cenisz za zmianę softu licznika - upgrade do testu i wizualizacji?

  Licznik wysyłany.
  Z góry dzięki za odpowiedź.

 12. Ok doczytałem że kbratowski wziął :D

 13. Nie będę :offtopic: w temacie kolegi.

  Ciśnienie, ciśnieniem a chodziło o to że w "części" LIII z 4control wrzucali naklejki z określoną wielkością koła zapasowego (R16 za mały rozmiar do tarcz 320mm)
  Ot tyle :menel:
  Co do homologacji to sprawdziłem w Renault Polska.

  1. lolek

   lolek

   Nie dziwi mnie to, że takie naklejki wrzucali bo jak napisałem to jest tylko dla informacji z wartością ciśnienia :)

   Jak zapasu nie było to automagicznie nie dotyczy ot oszczędność jak w wielu miejscach w przypadku LIII.

   Wiedzieli, że to koniec cieli zatem koszty gdzie się da a szkoda. Bo ludzie teraz się przekonali powoli do Laguny i może zamiast Talismana, Laguna IV nie byłaby złą opcją chociaż z drugiej strony patrząc na problemy w Talku to może i lepiej?:)

 14. @adamd69 jaką wersją Clipa używasz do swojej Meganki?

   

 15. Witam. Jaka cena dorobienia wiązki RLinka? 

  Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

  1. Show previous comments  2 more
  2. ksmolana

   ksmolana

   Tak, mam i cały komplet. Jednak odległość jest niestety znaczna. To duża przeszkoda.

  3. Tomez

   Tomez

   Proszę o kontakt (kom, messenger)

   na 515505815

  4. ksmolana

   ksmolana

   W najbliższym czasie nie możemy porozmawiać, mam sporo obowiązków zawodowych.

   Jeśli masz ochotę możesz się odezwać na numer 691041094 po 20 marca. Niestety, nie wcześniej.

 16. Pozdrowienia w Nowym Roku Rysiu :witam:

 17. Jak jest z licytacjami WOŚP? 

  Temat z licytacja numeru założony 3 stycznia kończy się po 10 dniach czyli 12 o 24.00??

  1. rycho31

   rycho31

   Nie, nie. Trwa do jutra do 23.59

  2. Tomez
 18. :ok::ok:

  1. Tomez

   Tomez

   Widzę nie zaglądasz na forum...:E

 19. Jakiś kontakt do Ciebie?? :witam:

  1. Fear

   Fear

   Na grupie fb ;) Mieliśmy ostatnio pogawędkę na temat ELM327 :E

  2. Tomez

   Tomez

   :E Jakby był jeden nick wszędzie to no problem z szukaniem... :D

  3. Fear

   Fear

   Odezwałem się też priv na fb ;) Więc jak coś potrzebujesz to tam napisz :) 

 20. Kolego :witam: uaktualnij profil :coffee: i foto bo czarna dziura je zassała :niewiem:

  1. ZAKRZA

   ZAKRZA

   Uzupełniłem kolego :)) pzdr :) 

    

  2. Tomez

   Tomez

   @ZAKRZA fajnie ale to co dałeś do tematu 

   wrzuć do tematu o swojej GT

   :ok::ok: :ok: :ok::ok:

  3. ZAKRZA

   ZAKRZA

   skleroza jak widać w moim przypadku potwierdzona. :)

   limit minusów na forum wyczerpany teraz czas zacząć zbierać plusy 

    

 21. Lampy na tył TYC mają jakieś inne oznaczenia??

  Szukałem w katalogu TYC i nie znalazłem "dymionych"

  Chciałem lampy z homologacją.

  Zainteresowany zakupem :witam: 

  1. Kampos

   Kampos

   Sprawdzę później, ale jest norma E13, czyli Luksemburg, więc dopuszczona na rynek Europejski.

 22. Ogarnąłeś te wtyczki przewodu paliwowego?

  1. matthewpi

   matthewpi

   niestety nikt nie miał, dokupiłem nowe oringi i przymocowałem opaską dla pewności i siedzi, a sam przewód zbrojony założyłem do 10bar . wszystko

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×