Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   01/01/2019

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 55 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 5 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

ogorek76

Forumowicz
 • Content count

  914
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ogorek76 last won the day on January 30

ogorek76 had the most liked content!

Community Reputation

93 Ekspert

About ogorek76

Informacje dodatkowe

 • Renault
  Laguna III phI
 • Silnik
  2.0 T
 • Zasilanie
  PB + LPG
 • Wersja wyposażenia
  Privilege
 • Skąd jesteś
  Sztum
 • Województwo
  pomorskie
 • Kraj
  Polska

Kontakt

 • Telefon
  514409193

Recent Profile Visitors

529 profile views
 1. Zadzwonie we wtorek .Jutro w pracy jestem.

 2. Witam .Nie wiem czy pamiętasz naszą rozmowę w listopadzie na temat przyjazdu do Ciebie na strojenie .Miałem przyjechać z tym co jest w oryginale .Ale z tego co widzę to za duzo nie będzie (chodzi mi o silnik 170 KM na automacie).

  Pojawiło się kilka pytań teraz dotyczących wtrysków .Może znasz na nie odpowiedź?

  Czy wtryski z GT LIII są lepsze(krótsze czasy wtrysku) od wtrysków z megane RS 2

  Czy będą pasowały wtryski Z megane RS 2.Z takiej meganki można kupić nowe w dobrej cenie i sie zastanawiam czy też takie mogą być czy najlepiej kupić uzywki z wersji GT?

  Słyszałem też ,że można zamontować po podpiłowaniu nawet z megane RS 3 ?

  1. GTH

   GTH

   Zadzwoń  jutro udzielę odpowiedzi. 

 3. Witam kolegę ja z pytaniem dotyczącym wtrysków od GT.Z tego co czytałem to kolega chyba zmieniał swoje GT wtryski na inne .Szukam dla swojej LIII takie wtryski zeby podmienic je.Ma kolega może do sprzedania swoje stare?

  Bez wymiany wtrysków nie będe jechał do GTH bo nie warto.

  1. patrykwoj

   patrykwoj

   Cześć.  Ja mam wtryski do zmiany ale jeszcze nie przełożone.  Ale moje obevne z GT to sa raczej zajechane juz dosyć wiec nie polecalbym na strojenie wtryskow z takim przebiegiem. 

  2. ogorek76

   ogorek76

   To mam jeszcze jedno pytanie do kolegi.

   Czy lepiej szukać wtryski od GT czy od megane RS 2 .W necie do GT nowych nie ma jedynie z serwisu za to do RS 2 można kupić nowe .Nie wiem tylko które są lepsze znaczy się czy szukać od GT czy kupic od RS 2?

   Podpowiedz mi bo mam dylemat teraz.

  3. patrykwoj

   patrykwoj

   A na to pytanie odpowiedzieć nie potrafie, z tego względu że RS 2 miały chyba kilka rodzajów wtrysków - rózniły się kolorami a co za tym idzie wydajnością (chyba). 

   Ja mam porównanie tylko wtrysków GT a RS3 gdzie RS3 na pompie paliwa z Laguny , dają o 20% wiekszą wydajność (przy 3 barach)

 4. Witam kolegę.Powiedz mi ile ty byś chciał ewentualnie za te wtryski od GT ?

  Jeszcze jedno pytanie a wtryski od RSa nie są trochę inne przypadkiem ?Nie mają dłuższej koncówki?

 5. Witam.Z tego co widzę to chyba kolega zajmuje sie regeneracja takich zacisków?

  Mam sprawę w tym temacie.Mam zamówione zaciski 320mm od senica III .Ale jak przyjdą do mnie to raczej bedę chciał je zregenerować ( tłoczek i komplet gumek) czy kolega takie usługi wykonuje i ewentualnie jaki to koszt?

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×