Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   12/31/2018

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 60 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 10 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

kaldach

Forumowicz
 • Content count

  1,397
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

kaldach last won the day on December 24 2019

kaldach had the most liked content!

Community Reputation

99 Ekspert

About kaldach

 • Birthday 04/24/1979

Informacje dodatkowe

 • Numer Klubowy
  989
 • Renault
  Laguna III phI
 • Silnik
  2.0dci 130KM + CHIP
 • Zasilanie
  ON
 • Wersja wyposażenia
  Dynamic
 • Skąd jesteś
  Kraków
 • Województwo
  małopolskie
 • Kraj
  Polska

Kontakt

 • GG
  9455507

Recent Profile Visitors

4,408 profile views
 1. Cześć,

   

  Nie mogę wysłać Ci PW, więc piszę na kanale.

  Znalazłem info na forum, że posiadasz CLIPa. Poszukuję kogoś najlepiej z południa Krakowa lub okolic (Borek, Jugowice, Swoszowice, itp), żeby przyuczyć na nowo EGR Możesz poratować CLIPem?

   

  Jeśli jesteś zainteresowany to kilka postów z mojej walki z EGR. 

   

  Pozdrawiam,

  Damian.

 2. Witam,

  ponieważ kolega udzielał bardzo konkretnych porad na forum , pozwoliłem sobie zadać pytanie. Mam LIII 2.0 dCi bez navi i z ręcznym hamulcem. Chciałem założyć nawigację, ale jedyną jaką mogę założyć to Carminat CD (z uwagi na brak miejsca na jojstick na tunelu)- ale wiadomo brak nowszych map niż 2012. Pomyślałem o TomTom ale na pilota.

  Znalazłem taką od Scenic III jak niżej:

   

  7efb5163458e81e34c82cfcc6ece

   

   

  i moje pytania:

  1. czy sterowanie pilotem jest  w wyświetlaczu TomTom ( tu 259154618R)  czy w radiu lub gdzieś indziej ?

      wyświetlacz znalazłem jeszcze z Clio III ale tam jest Ecran A6, a w LIII lub Scenic III jest Ecran A7r lub A7 (jakaś różnica?)

  2.wyświetlacz musiałby mieć oczywiście ramkę od LIII, ale czy wyświetlacz pasuje (są zamienniki 259154206R lub 259153753R)

  3. czy ta plątanina kabli mogłaby być wykorzystana do LIII?

  4. czy musiałbym zmienić też radio na LIII czy to ze SIII też by podeszło?

  5. na powyższym zdjęciu nie widzę tzw. modułu nawigacji tak jak w LIII (białe pudełko) - brakuje ?

  6. czy to ma w ogóle szansę na adaptację do LIII? 

  7. czy do LIII można by skonfigurować zestaw z wyświetlacza TomTom 259154618R (lub zamienniki) , pilota (Scenic III lub Clio III) , radia LIII, modułu nawigacji no i kabli i tzw. dekorów , ramki i daszka do wyświetlacza itp? Tylko skąd wziąć te kable.

  Co by mi kolega poradził ?

  Dziękuję z góry za konstruktywną odpowiedź.

  Ben50

  1. kaldach

   kaldach

   Hej,

   Ad1. Pilot steruje wyświetlaczem, nie radiem

   Ad2. Trzeba sprawdzić czy Ecran A7 umozliwia sterowanie pilotem, lub czy A6 obsłuży radio Arkamys (to z LIII)

   Ad3.Kable mogą być wykorzystane, lecz wymaga to sporych przeróbek, lepiej kupić wiązkę navi od LIII

   Ad4.Radio mimo, że elektronicznie jest podobne, nie jest tym samym radiem co w LIII. Radio z SIII ma jedno wejście antenowe i inne złącza sterujące

   Ad5.Bic`a musisz dokupić - wystarczy najprostszy i najtańszy 

   Ad6.Tak, ale wymaga trochę pokombinowania

   Ad7.Wiązkę kup od LIII, wyświetlacz z pilotem od Clio, kup dowolnego BIC`a, i radio od LIII, no i oczywiście ramkę i listwy deski, oraz panel klimatronika (nawiewy) od wersji z navi - jakoś się to pokleci, choć będzie to niezła rzeźba :)

 3. Masz pełną skrzynkę

 4. Masz chyba przepełnioną skrzynkę odbiorczą

  Ale mogę zapytać i tutaj:

  W tym wpisie opisałeś jakie diody:

  Ale ja niestety nie mogę znaleźć takich, jedynie:

  biała zimna (6000 - 6500K)

  7 - 8 lm

   

 5. Witam szanownego kolegę.

  W mojej Lali mam Carminat DVD i mam jej serdecznie dość. Proszę podpowiedz czy poniższe zestawy są warte zachodu. Czy wymian pilota do radia jest niezbędna i na czym polega różnica.

  Dziękuję

  https://allegro.pl/oferta/renault-laguna-iii-nawigacja-radio-komplet-7514884084

  https://allegro.pl/oferta/laguna-iii-nawigacja-259154206r-tomtom-komplet-7489452511?reco_id=6a2f218d-2483-11e9-84af-246e96104f98&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

  1. Show previous comments  4 more
  2. kaldach

   kaldach

   Trzeba skonfigurować radio pod cbox`a

  3. misekmnz

   misekmnz

   Ok, dziękuję za zaangażowanie. Ostatnie pytanie mam do Ciebie. Zależy mi na nawigacji z aktualnymi mapami i możliwością słuchania muzyki innej niż z płyty np. ze Spotify lub Youtuba w aucie. TomTom czy TomTom Live? Z tego co zdążyłem złapać to różnica jest tylko w GSMie czyli wiadomościach drogowych i gnieździe AUX/USB w podłokietniku. Chyba że jest coś innego np. szybszy interfejs, łatwość obsługi itp. Możesz mi doradzić czy mam uparcie szukać Liva czy może wystarczy zwykły TomTom?

   Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

  4. kaldach

   kaldach

   Wersja Live i bez live nie ma znaczenia. Różnią się delikatnie graficznie i nic więcej. Radio obsługuje BT Streaming Audio i nie ma problemu z słuchaniem z YT, lub Spotifu. USB obsługuje radio, nie nawigacja.

 6.  :) 

  1. ebt25

   ebt25

   Nie mogę wysłać Ci PW

  2. DAREN

   DAREN

   witam

   Czy też mogę liczyć na visu do L3 po 2013r??

   wielki dzięki

 7. Witam!

  Mam pytanie :w którym miejscu szukac czujnika biegu wstecznego i jak ewentualnie go sprawdzic(brak swiateł cofania i działania czujników cofania)dziekuje i pozdrawiam

  1. kaldach

   kaldach

   Musisz zdemontować akumulator i jego podstawę. Obok wybieraka zobaczysz czujnik. Poszukaj w manualach - napisałem kiedyś stosowny.

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×