Jump to content

kacpi.jpg

 

5.png    10.png    20.png    50.png   dotpay.png

Jeśli chcesz wspomóc utrzymanie forum możesz skorzystać z przycisków powyżej

 

 • Announcements

  • DeDeK

   Jak poprawnie nazywać tematy na forum - TUTORIAL

   Witam Was. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem nazwać temat. Nie jest to trudne, wymaga poświęcenia dosłownie 10 sekund więcej - 5 sekund na wpisanie, 5 sekund na pomyślenie nad nazwą (niekoniecznie w tej kolejności).   1. Zapytaj samego siebie jaki masz problem z autem. Przecież jak rozmawiasz ze sobą (tak, każdy to robi, ale nie każdy na głos) to nie "mówisz" - mam problem z autem, tylko "mówisz" raczej - mam problem z tym głupim autem. kurde czemu długo odpala i jak odpali falują obroty 2. Teraz już wiesz, jaki jest problem - silnik długo odpala, jeśli to zrobi falują obroty 3. Przejdźmy do nazwania tematu. Będziemy opierać się na pkt. 1 i 2.   Przedstaw swój problem dokładnie - po to masz dużo miejsca w nazwie tematu i drugą rubrykę - tak, ona jest specjalnie na dodatkowy opis! fajny bajer, prawda ? Też byłem zachwycony pomysłowością twórców tego forum.   Zgodnie więc z poprzednimi punktami nie nazywaj tematu - problem z autem (bo przecież w rozmowie ze samym sobą nie ograniczasz się do tego), ale nazwij to porządnie i zrozumiale, np. Silnik długo odpala. Prawda, że przejrzyściej ? Masz jeszcze dodatkową rubrykę o której pisałem. Nie musisz, aczkolwiek możesz ją wypełnić, w moim przykładzie byłoby to - a jeśli odpali obroty falują To by było na tyle. Jak widzicie, jest to bardzo proste, wystarczy pomyśleć. Po co takie "kombinacje" ? Po to, żeby następni użytkownicy z tym samym problemem mogli bez problemu znaleźć ten temat dzięki wyszukiwarce.   Dam jeszcze jeden przykład, by to zobrazować: Problem - silnik dlawi sie na obrotach pomimo ze filtr paliwa jest wymieniony Jak nie powinna wyglądać nazwa tematu - "silnik źle pracuje POMOCY!!!", "nie działa jak powinien", "mam problem z silnikiem help !!", "silnik" itp. Gdzie jest błąd - to powinno być oczywiste po przeczytaniu 3 punktów tutorialu - niedokładnie opisany problem (nazwa tematu ma jak najwięcej mówić o problemie, ale też dosyć zwięźle), poza tym w nazwie tematu nie używa się słów "help", "pomocy" itp. i nie powinno się nadużywać znaków interpunkcyjnych bez potrzeby. Jak powinna wyglądać nazwa tematu - "Silnik dławi się przy wysokich obrotach". W dodatkowej rubryce wg. mnie warto byłoby wpisać jakie punkty dostępowe mamy, np. "wymieniony filtr paliwa".     Prosiłbym o chwilę refleksji nad tym i stosowanie się do tutoriala - to nie żadna kara i potępienie, to ułatwienie dla Nas - przyszłych i obecnych użytkowników samochodów z diamentem w logo   Pozdrawiam, DeDeK   Jak edytować tytuł gdy już założyłeś temat? - Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie.
  • AMIGAnTOMEK

   Ograniczenia !   11/21/2017

   Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum!
  • AMIGAnTOMEK

   Jak zostać członkiem Renault Laguna Klub Polska   12/31/2018

   Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska (w skrócie RLKP) osoba zainteresowana powinna:W pierwszej kolejności należy zapoznać się ze Statutem Klubu. Jeżeli zgadzasz się z jego postanowieniami powinieneś spełnić następujące warunki: 1. Pobrać deklarację członkowską w formacie DOC lub w formacie PDF wypełnić i podpisać: a) zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną z adresu, który jest podany w deklaracji na aktualny adres email Sekretarza RLKP    deklaracje@renaultlaguna.pl lub b) wysłać pocztą na adres*: Robert Zieliński ul. 11-go listopada 96 41-218 Sosnowiec woj. śląskie *- dopuszcza się tylko jeden tryb wysłania deklaracji.   Począwszy od 01.01.2012 Zarząd podejmując decyzję o przyjęciu bądź nie, kandydata w poczet członków będzie się kierował n/w regułami Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: I Pojawić się przynajmniej na jednym zlocie/spocie i uzyskać od członków tegoż zlotu/spotu rekomendację na członka II. Czynnie uczestniczyć w życiu forum III. Uzyskać rekomendację bossa regionalnego Wprowadzenie kryteriów ma na celu ograniczenie przyjęć członków jednorocznych którzy wstępują i w momencie wymagania płatności kolejnej składki odchodzą. Chcemy postawić na jakość a nie na ilość. Niech członkami zostają pozytywnie zakręcone na punkcie Laguny/RLKP osoby a nie przypadkowi użytkownicy forum."   2. Po otrzymaniu na email podany w deklaracji akceptacji (może to potrwać około tygodnia do półtorej gdyż zarząd będzie musiał zweryfikować kandydaturę) wpłacić 60 zł (50 zł składka klubowa za rok bieżący + 10 zł opłata pocztowa za wysyłkę gadżetów) na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację. Uwaga ROK BIEŻĄCY OBEJMUJE MIESIĄCE OD STYCZNIA DO GRUDNIA. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz listem poleconym komplet ramek pod tablice rejestracyjne oraz naklejkę klubową.W dniu wysyłki gadżetów dołączysz do grona klubowiczów Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymasz dostęp do działów forum związanych z Klubem a także dostęp do klubowego serwera FTP na którym znajdują się instrukcje, zdjęcia ze spotów, programy oraz wiele innych rzeczy związanych z Klubem oraz samochodem Renault Laguna.Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska jest organizacją non-profit, a żadna osoba wykonująca pracę na jego rzecz nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.Uwaga w mailu otrzymasz zapytanie o kolor i typ naklejki. Oto one   Biała prawa : Czarna prawa: Biała Lewa: Czarna lewa: Każda dodatkowa naklejka to + 4zł do kwoty podanej wyżej. 3. Następnie, po otrzymaniu gadżetów RLKP, zamontować je na samochodziePozdrawiam.

Dział Techniczny - Renault Laguna I

W tym dziale zasięgniesz porad innych użytkowników Laguny I.


Regulamin Działu Technicznego

1. Przy zakładaniu tematów obowiązuje dodawanie prefixów zgodnych z modelem posiadanej laguny tak żeby było wiadomo jakiego modelu dotyczy pytanie:
prefix.jpg
jeśli tego nie zrobisz dostajesz ostrzeżenie.
2. Tytuł tematu ma krotko opisywać problem
3. W treści posta opisujemy dokładnie usterkę, przydatne objawy itd, tak żeby przez kolejne 10 postów nie wyciągać wszystkich objawów z autora
4. Przed założeniem tematu staraj się przejrzeć archiwum ("SZUKAJ"), żeby nie powtarzać tego samego tematu, który być może już był poruszany.

Forums

 1. LI - Elektryka i elektronika

  Dział dotyczący problemów z elektryką i elektroniką występującą w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  48,714
  posts
 2. LI - LPG

  W tym dziale zasięgniesz rad dotyczących instalacji gazowychw Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I).

  12,446
  posts
 3. LI - Nadwozie i wnętrze

  Dział dotyczący problemów z nadwoziem i wnętrzem występującym w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  16,901
  posts
 4. LI - Manuale - "zrób to sam"

  Naprawiłeś coś w swoim aucie, Chciałbyś opisać, jak to dobrze zrobić? Ten dział poświęcony jest właśnie temu.

  10,167
  posts
 5. LI - Silnik

  Dział dotyczący problemów z silnikiem występujących w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  33,002
  posts
 6. LI - Przeniesienie napędu

  Dział dotyczący problemów ze skrzyniami biegów, sprzęgłem i układami pokrewnymi występującymi w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  13,795
  posts
 7. LI - Układ chłodzenia + ogrzewanie

  Dział dotyczący problemów z układem chłodzenia występującym w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  15,121
  posts
 8. LI - Układ kierowniczy

  Dział dotyczący problemów z układem kierowniczym występującym w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  3,284
  posts
 9. LI - Zawieszenie + hamulce

  Dział dotyczący problemów z układami zawieszenia i hamulcowym występującymi w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  19,249
  posts
 10. LI - Układ dolotowy + wydechowy

  Dział dotyczący problemów z dolotem i wydechem występującym w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  4,246
  posts
 11. LI - Felgi i opony

  Dział dotyczący problemów z felgami i oponami stosowanymi w Lagunach produkowanych w latach 1994-2001 (Laguna I)

  3,597
  posts
  • Guest kaziu
 12. LI - Układ paliwowy

  Dział gdzie można znaleźć porady odnośnie układu paliwowego, filtry, pompy, zasilanie paliwem

  4,124
  posts

Części samochodowe do Renault - iParts.pl

kacpi.jpg

×